Dokument: TehK-03-2025
ZADEVA: TEHNIČNI BILTEN Številka 1 – popravek napake v Tehničnem pravilniku za Avtokros 2025
Spoštovani športni prijatelji,
V potrjenem Tehničnem pravilniku za Avtokros 2025 se je prikradla napaka, katero s tem Biltenom popravljamo in velja za sezono 2025 s takojšnjo veljavnostjo.
Člen 6 divizija Cross Car , Podčlen a) Kartkros se v besedilu, ki predpisuje dovoljene pnevmatike SPREMENI – (črta se besedilo »modre« in doda oznaka pnevmatike):
Prednje gume Goldspeed FT/CR 165/70/10 modre – C-9205
Zadnje gume Goldspeed FT/CR 225/40/10 modre – C-9203
POJASNILO:
Glede na potrjen tekst pravilnika, bi bila za vozila Kartkros dovoljena uporaba samo srednje trdih (modrih) pnevmatik, za vozila Crosscar pa bi bile dovoljene vse tri mešanice (trde-rumene, srednje trde-modre in mehke-rdeče).
Skladno z Razpisom za Avtokros, vozila Kartkros in Crosscar nastopajo v isti Diviziji (Cross Car) in mora zato veljati enak predpis glede dovoljenih tipov pnevmatik. Hkrati to pomeni, da Goldspeed pnevmatike tipa SD ali SX niso dovoljene za razpisano prvenstvo v Avtokrosu za sezono 2025.
Janez Flerin, predsednik Tehnične komisije AŠSLO